Archiwum 18 sierpnia 2016


sie 18 2016 instalacja kamer przemysłowych
Komentarze: 0
Kamery IP to urządzenia, od których jakości i skuteczności zależy bezpieczeństwo na chronionym terenie. Powinny więc bardzo dokładnie rejestrować wszystkie zdarzenia, by w razie potrzeby nagrany materiał mógł służyć do identyfikacji osób i ustaleniu kolejności zdarzeń. Jednak jakość nagrania zależy nie tylko od stopnia zaawansowania urządzenia, ale także od sposobu i miejsca jego montażu.
 
 
 
Zacznijmy od wysokości, na której należy umieścić kamerę w obiektach. Nie powinna ona z całą pewnością przekraczać 4 metrów. Oko kamery nie może być zbytnio oddalone od obserwowanej sceny, nawet jeśli urządzenie wyposażone jest w zoom optyczny. Ale nie może również być zbyt nisko, gdy umieścimy je na wysokości poniżej dwóch metrów, nie będzie w stanie pokazać całości, obraz może być „ucięty”.
 
Ważne są także inne kwestie, czyli ilość i rozmieszczenie poszczególnych kamer. Wszystko w tym przypadku zależy od wielkości budynku/terenu oraz od jego charakteru.
 
Do małych obiektów, np. niedużych domów mieszkalnych polecane są systemy z niewielką ilością kamer (czasami wystarczą tylko cztery). W domu kamera powinna znaleźć się naprzeciwko wejścia - można zainstalować kamerę wewnątrz i na zewnętrz budynku. Jeśli istnieje dodatkowe wejście, na przykład z tyłu, także tam instalacja urządzenia będzie konieczna. Warto pomyśleć o monitoringu zewnętrznym, który będzie kontrolował sytuację przy bramie wjazdowej czy przy furtce oraz wjazd do garażu.
 
W szkołach kamery powinny zostać umieszczone przy wszystkich wejściach, w szatniach, na sali gimnastycznej, na korytarzach. Obecność kamer w takich miejscach, zmniejsza ryzyko przemocy rówieśniczej oraz pozwala na eliminację wtargnięć osób postronnych na teren placówki. Dlatego kamery powinny być umieszczone w punktach, w których nic nie będzie ograniczało ich widoczności. Ich ilość zależy od wielkości budynku, jednak nie może ich zabraknąć w strategicznych punktach.
 
Inne wyzwanie przed instalatorami systemów monitoringu wizyjnego stawiają obiekty takie jak banki czy sklepy. Ponieważ odbywają się w nich transakcje pieniężne, ważny staje się każdy szczegół. Z pewnością kamera powinna znaleźć się nad wszystkimi kasami, tak by mogła ona obserwować operacje wykonywane przez kasjera. Ważna jest także obserwacja wszystkich wejść, korytarzy, przejść.
 
I na koniec - monitoring parkingu. W tym przypadku ważne są przede wszystkim specjalne funkcje kamery, które ułatwiają obserwatorowi odczytanie numerów rejestracyjnych pojazdu czy ustalenie marki samochodu. Jednak nawet najlepsza funkcja na nic się nie przyda, jeśli kamera zostanie zainstalowana w złym miejscu. Na parkingach zewnętrznych i wewnętrznych kamery muszą widzieć dokładnie każde miejsce postojowe, powinny być więc zamontowane pod odpowiednim kątem, na dosyć dużej wysokości.
systemyzabezpieczen : :
sie 18 2016 Zewnętrzne kamery przemysłowe
Komentarze: 0
Zewnętrzna powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Bardzo ważna jest więc obudowa, która chroni wnętrze urządzenia i umożliwia mu efektywną pracę.
 
Do systemów zewnętrznych polecane są modele wandaloodporne, instaluje się je w miejscach, w których mogą łatwo stać celem ataku wandali lub próby sabotażu. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia znajdujące się na obudowie, które informują o jej szczelności oraz wytrzymałości. Każde urządzenie musi posiadać informacje dotyczącą zgodności z normą IP. Informacja ta powinna znajdować się w dość widocznym miejscu. Np. IP67 oznacza, że kamera może pracować
w dużej wilgotności, podczas opadów atmosferycznych. IP68 daje nam czytelny znak, że jest to model, który może być wykorzystywany nawet pod wodą.
 
 
 
Podczas wybierania odpowiedniego modelu kamery zewnętrznej, można korzystać z czterostopniowej klasyfikacji. Dwa pierwsze stopnie tej klasyfikacji to kamery przeznaczone do zastosowań wewnętrznych, dlatego nie zostaną tutaj opisane. Stopnie dotyczące modeli zewnętrznych wyglądają następująco:
 
 
 
 
Klasa środowiskowa III - należą do niej kamery zewnętrzne z osłoną, które przeznaczone są do pracy w przedziale temperatur od -25° C do +50° C. Mogą pracować w wysokiej wilgotności powietrza, w przedziale od 85 do 95%.
 
 
 
 
 
Klasa środowiskowa IV - należą do niej kamery zewnętrzne przeznaczone do pracy w wyjątkowo ciężkich warunkach atmosferycznych, mogą efektywnie działać w przedziale temperatur od -25° C do +60° C. Kamery te przystosowane są do wysokiej wilgotności powietrza, która utrzymuje się na poziomie od 85 do 95 %.
 
 
 
 
W przypadku przemysłowych kamer zewnętrznych odpowiednia obudowa to podstawa. Jednak by urządzenie działało zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musi być także wyposażone w przydatne funkcje. Kamera musi dobrze sobie radzić w trudnych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitych ciemnościach. Monitoring zewnętrzny sprawdza się głównie w godzinach nocnych, ponieważ właśnie w tym czasie wzrasta ryzyko włamania czy aktów wandalizmu. Konieczna jest więc funkcja Dzień/Noc. Kamera w ciągu dnia rejestruje obraz w kolorze, dzięki czemu jest on wyraźny i bogaty w detale. Po zmroku przechodzi w tryb czarno-biały i wykorzystuje całą paletę różnych odcieni szarości. Inną przydatną funkcją jest WDR (Wide Dynamic Range) - szeroki zakres dynamiki. Umożliwia ona rejestrację wyraźnej sceny, gdy kontrast w oświetleniu poszczególnych jej elementów jest bardzo duży.
 
Tylko odpowiednio dobrana kamera przemysłowa spełni swoje zadanie w stu procentach.
 
źródło: alarming.pl
systemyzabezpieczen : :
sie 18 2016 jakie są zalety montażu kamer przemysłowych?...
Komentarze: 0
Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, jednak może zająć trochę czasu, ponieważ zalet montażu kamer przemysłowych jest naprawdę dużo. Ale jeśli ktokolwiek waha się przed taką inwestycją, powinien dokładnie je poznać.
 
 
 
Po pierwsze: żaden inny system zabezpieczeń, nie jest tak skuteczny jak monitoring wizyjny. Oko kamery dokładnie widzi wszystkie zdarzenia, które mają miejsce na terenie objętym ochroną. Obserwator jest więc w stanie w porę zareagować na niebezpieczne sytuacje. Sama obecność kamer działa jako ostrzeżenie, jest czynnikiem zniechęcającym potencjalnego włamywacza czy wandala do rozpoczęcia akcji niezgodnej z prawem. Jeśli wie, że może zostać nagrany, a na podstawie nagrania zidentyfikowany, nie będzie chciał ryzykować.
 
Po drugie: Szeroki wybór modeli różnego rodzaju pozwoli na dobór kamer, które idealnie dopasują się do wymogów stawianych przez konkretną przestrzeń i spełnią oczekiwania użytkownika. Na rynku dostępne są kamery różnej wielkości, wyposażone w różne funkcje. Można znaleźć małe modele, idealne do dyskretnej obserwacji, bardzo łatwe w montażu. Można wybrać kamerę szybkoobrotową, która sprawdzi się w monitoringu miejsc bardzo ruchliwych. Kamery z zoomem optycznym pozwolą na precyzyjną obserwację i łatwiejszą identyfikację. Dodatkowo asortyment podzielony jest na urządzenia zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każda z grup wyposażona jest w różne funkcje oraz obudowy, tak by mogły one pracować niezawodnie w różnych warunkach.
 
Po trzecie: dopasowanie kosztów do możliwości finansowych. Na rynku dostępne są zarówno drogie rozwiązanie, jak i systemy w przystępnych cenach. Czasami sama myśl o kosztach montażu systemu monitoringu wizyjnego zniechęca. Jednak niesłusznie. Można wybrać system niedrogi, a skuteczny. Wystarczy o pomoc poprosić specjalistę, który sporządzi dla nas kosztorys.
 
Po czwarte: możliwość obsługi zdalnej. Dzisiejsze systemy monitoringu wizyjnego można obsługiwać na odległość. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zyskało wielu zwolenników. Zdalny dostęp do rejestratora cyfrowego, połączonego z kamerą umożliwia łatwe sterowanie całym systemem.
 
To nie wszystkie zalety montażu kamer przemysłowych, ale prawdopodobnie tyle wystarczy by przekonać niezdecydowanych.
 
źródło: alarming.pl
systemyzabezpieczen : :