sie 18 2016

Zewnętrzne kamery przemysłowe


Komentarze: 0
Zewnętrzna powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Bardzo ważna jest więc obudowa, która chroni wnętrze urządzenia i umożliwia mu efektywną pracę.
 
Do systemów zewnętrznych polecane są modele wandaloodporne, instaluje się je w miejscach, w których mogą łatwo stać celem ataku wandali lub próby sabotażu. Warto zwrócić uwagę na oznaczenia znajdujące się na obudowie, które informują o jej szczelności oraz wytrzymałości. Każde urządzenie musi posiadać informacje dotyczącą zgodności z normą IP. Informacja ta powinna znajdować się w dość widocznym miejscu. Np. IP67 oznacza, że kamera może pracować
w dużej wilgotności, podczas opadów atmosferycznych. IP68 daje nam czytelny znak, że jest to model, który może być wykorzystywany nawet pod wodą.
 
 
 
Podczas wybierania odpowiedniego modelu kamery zewnętrznej, można korzystać z czterostopniowej klasyfikacji. Dwa pierwsze stopnie tej klasyfikacji to kamery przeznaczone do zastosowań wewnętrznych, dlatego nie zostaną tutaj opisane. Stopnie dotyczące modeli zewnętrznych wyglądają następująco:
 
 
 
 
Klasa środowiskowa III - należą do niej kamery zewnętrzne z osłoną, które przeznaczone są do pracy w przedziale temperatur od -25° C do +50° C. Mogą pracować w wysokiej wilgotności powietrza, w przedziale od 85 do 95%.
 
 
 
 
 
Klasa środowiskowa IV - należą do niej kamery zewnętrzne przeznaczone do pracy w wyjątkowo ciężkich warunkach atmosferycznych, mogą efektywnie działać w przedziale temperatur od -25° C do +60° C. Kamery te przystosowane są do wysokiej wilgotności powietrza, która utrzymuje się na poziomie od 85 do 95 %.
 
 
 
 
W przypadku przemysłowych kamer zewnętrznych odpowiednia obudowa to podstawa. Jednak by urządzenie działało zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musi być także wyposażone w przydatne funkcje. Kamera musi dobrze sobie radzić w trudnych warunkach oświetleniowych, nawet w całkowitych ciemnościach. Monitoring zewnętrzny sprawdza się głównie w godzinach nocnych, ponieważ właśnie w tym czasie wzrasta ryzyko włamania czy aktów wandalizmu. Konieczna jest więc funkcja Dzień/Noc. Kamera w ciągu dnia rejestruje obraz w kolorze, dzięki czemu jest on wyraźny i bogaty w detale. Po zmroku przechodzi w tryb czarno-biały i wykorzystuje całą paletę różnych odcieni szarości. Inną przydatną funkcją jest WDR (Wide Dynamic Range) - szeroki zakres dynamiki. Umożliwia ona rejestrację wyraźnej sceny, gdy kontrast w oświetleniu poszczególnych jej elementów jest bardzo duży.
 
Tylko odpowiednio dobrana kamera przemysłowa spełni swoje zadanie w stu procentach.
 
źródło: alarming.pl
systemyzabezpieczen : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz